Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon geleneksel yöntemlere oranla daha hızlı ve etkili sonuç veriyor. Peki öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

Daha az acılı olması ve daha büyük alanlara uygulanabiliyor olması lazer epilasyonun tercih sebepleri arasında. Ancak lazer epilasyon yaptırmadan önce ve sonrasında uyulması gereken önemli kurallar bulunuyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen yollardan biri olan lazer epilasyon uygulaması tüm vücutta 1-2 aylık aralıklarla ortalama 6-8 seans arasında, yüzde ise 10-12 seans arasında sonuç veriyor. Lazer epilasyon birkaç süreçten oluşmakta olup, alanın genişliğine bağlı olarak tedavi birkaç dakikadan, birkaç saate kadar çıkabilmektedir. Bu süre, yeni cihazlarla daha düşük zamanda yapılabilmektedir. Uygulama sonrasında 2-3 gün içinde tüyler kendiliğinden dökülmeye başlamaktadır. Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi gerekmektedir.

  • Cil Rengi
  • Kıl Yoğunluğu
  • Kıl Kalınlığı
  • Doğru Cihaz

kullanımı önem arzetmektedir. Lazer epilasyonunun güneşten koruyucu kremler düzenli kullanıldığı sürece her mevsim yapılabilmektedir. Ancak doğru zaman, hastaya ve uygulanacak lazer epilasyon tipine göre belirlenmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.